Województwo Łódzkie/Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi uprzejmie informuje o naborze na 2 wizyty studyjne, realizowane w ramach projektu pn. „Niezależne życie - wypracowanie standardu i przeprowadzenie pilotażu w zakresie usług mieszkalnictwa wspomaganego dla osób z chorobami neurologicznymi, w tym z chorobą Alzheimera i chorobą Parkinsona oraz osób starszych”.

Celem wizyt studyjnych będzie zaprezentowanie nowatorskich rozwiązań oraz wymiana doświadczeń z zakresu mieszkalnictwa wspomaganego. Łączna liczba osób, która weźmie udział w wizycie studyjnej nie przekroczy 25 osób, w skład uczestników wchodzą: Lider Projektu, Partnerzy projektu: Województwo Opolskie/Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Opolu, Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych oraz JST, w tym: osoby reprezentujące instytucje, osoby zarządzające gminnymi zasobami mieszkaniowymi, ponadto wezmą udział ostateczni odbiorcy wsparcia tj. osoby chore neurologicznie, w tym z chorobą Alzheimera, Parkinsona oraz osoby starsze.

Terminy wizyt studyjnych:

  1. Wizyta studyjna nr 1 do Szwecji odbędzie się w terminie 3-4-5-6 grudnia 2018 r.,
  2. Wizyta studyjna nr 2 do Niemiec odbędzie się w terminie 27-28-29-30 listopada 2018 r.

Nabór trwa do 20 listopada 2018 r., godz. 10:00, natomiast formularze zgłoszeniowe należy przesłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegóły dot. naboru znajdują się w załączonych dokumentach, tj.:

  1. Zasady uczestnictwa
  2. Załącznik nr 1: Formularz zgłoszeniowy na wizyty studyjne
  3. Program wizyty studyjnej Szwecja
  4. Program wizyty studyjne Niemcy

2018 11 08 wosd aids ef

Główną ideą działań prowadzonych w czasie Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia AIDS jest popularyzowanie wiedzy na temat zwalczania AIDS, zapobiegania zakażeniom HIV oraz zwiększenie świadomości społecznej na temat korzyści płynących z testowania w kierunku HIV. W tym roku zaplanowaliśmy:

2018 11 14 szkolenia senior wolontariusz ef 01

W dniu 9 listopada 2018 r. w siedzibie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi miała miejsce prezentacja projektów w ramach spotkania podsumowującego II edycję cyklu edukacyjno - szkoleniowego dla aktywnych osób w wieku 60+ „Senior Wolontariusz – Lider zmian społecznych”. To przedsięwzięcie składające się z trzech modułów: szkoleniowego, animacyjnego (realizacja projektów wolontarystycznych w środowisku lokalnym przy wsparciu coacha/mentora) oraz ewaluacyjnego, realizowane przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi we współpracy z Regionalnym Centrum Wolontariatu „Centerko” w Łodzi. Celem projektu było wzmocnienie kompetencji liderskich przedstawicieli organizacji pozarządowych i podmiotów z terenu województwa łódzkiego. Kapituła Konkursowa w składzie: Krystyna Byczkowska – członek Społecznej Rady Seniorów Województwa Łódzkiego, Grażyna Busse - członek Rady ds. Polityki Senioralnej Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, prezes Stowarzyszenia Edukacyjnego Centrum Integracji Międzypokoleniowej „HIPOKAMP” w Łodzi oraz Anna Mostowska – główny specjalista wydziału ds. pomocy i integracji społecznej RCPS w Łodzi, oceniała prezentowane projekty podczas spotkania. W spotkaniu uczestniczyło 19 osób reprezentujących 9 podmiotów z terenu województwa łódzkiego.

ES logo 100

Szanowni Państwo, Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi jak co roku serdecznie zaprasza na FORUM PODMIOTÓW EKONOMII SPOŁECZNEJ. Wydarzenie adresowane jest do przedstawicieli Podmiotów Ekonomii Społecznej (spółdzielni socjalnych, podmiotów reintegracyjnych, fundacji, stowarzyszeń i firm społecznych) oraz otoczenia ekonomii społecznej tj. jednostek samorządu terytorialnego, przedstawicieli sektora biznesu i nauki z terenu województwa łódzkiego.

Tematem przewodnim tegorocznego Forum będą społeczne aspekty rewitalizacji oraz podkreślenie roli Podmiotów Ekonomii Społecznej w skutecznej rewitalizacji społecznej.

 

szkolenie

BRAK WOLNYCH MIEJSC NA WARSZTATY Z RODO

Szanowni Państwo,

Wychodząc naprzeciw potrzebom pracowników jednostek organizacyjnych pomocy społecznej z terenu województwa łódzkiego, Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi w dniach: 3, 5, 10, 12, 17 i 19 grudnia 2018 r. organizuje cykl warsztatów pt. „Ochrona danych osobowych – wdrożenie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (RODO)”.

Osoby chętne do udziału w warsztatach zapraszamy do przesyłania formularzy zgłoszeniowych na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub faxem na nr 42 203 48 17. W razie pytań prosimy o telefon pod nr 42 203 48 25, Wydział ds. Pomocy i Integracji Społecznej. Formularze zgłoszeniowe prosimy przesyłać do dnia 15 listopada 2018 r. do godz. 12.00. Każdy z warsztatów przeznaczony jest dla maksymalnie 20 osób, dlatego też decyduje kolejność zgłoszeń. Można zgłosić maksymalnie 2 osoby z instytucji.