konferencja

REKRUTACJA ZAKOŃCZONA - brak wolnych miejsc

Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi zaprasza przedstawicieli Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych, terapeutów Ośrodków Leczenia Uzależnień oraz przedstawicieli  szkół ponadpodstawowych z terenu województwa łódzkiego na bezpłatną konferencję, która odbędzie się 01 czerwca 2022 roku w sali koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi. Konferencja ma na celu przybliżenie problemu jakim jest nastoletnia depresja. Będziemy mieli okazję poznać różne punkty widzenia tego tematu.

Kiedy dziecko zaczyna dojrzewać i wkraczać w dorosłość – zmienia się. To naturalny etap.
Jest on trudny zarówno dla dziecka, jak i rodzica, który często naprawdę nie wie co o tych zmianach sądzić i jak na nie reagować. Często pojawia się wtedy pytanie czy obserwowane zmiany są wynikiem buntu młodzieńczego wpisującego się w naturalny proces rozwoju czy świadczą o poważniejszym problemie jakim jest choroba – depresja. Depresja jest coraz częściej pojawiającym się problemem zdrowotnym, który może występować w bardzo różnych okresach życia człowieka. Szacuje się, że w Polsce nawet 20% młodzieży cierpi z powodu zaburzeń depresyjnych, a niektóre dane wskazują, że objawy depresyjne można stwierdzić nawet u co trzeciego nastolatka. W odpowiedzi na ten narastający problem tym bardziej po okresie pandemii chcielibyśmy zwrócić na niego szczególną uwagę organizując dla Państwa konferencję w tym temacie.


Osoby zainteresowane udziałem w konferencji zachęcamy do uczestnictwa i przesyłania zgłoszeń. Należy wypełnić i zeskanować formularz zgłoszeniowy wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych i przesłać je na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  do 26 maja 2022 r.


W przypadku pytań proszę o kontakt z Panią Magdalena Oleszczak z Wydziału ds. Przeciwdziałania Uzależnieniom Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi pod nr tel. 42 203 48 41 lub adresem e – mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Do pobrania:
- program konferencji
- formularz zgłoszeniowy