OGŁOSZENIE

Dyrektora Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi

z dnia 16 marca 2020 r.


w sprawie wyłączenia bezpośredniej obsługi interesantów

Na podstawie § 8 ust 2 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego (Dz.U. poz. 433) w związku z zagrożeniem epidemicznym, mając na względzie Państwa bezpieczeństwo w celu zminimalizowania zagrożenia zakażenia wirusem SARS-CoV-2, wprowadza się OD DNIA 16 MARCA 2020 r. wykonywanie zadań przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi w sposób wyłączający bezpośrednią obsługę interesantów.

Zaleca się następujące formy kontaktu interesantów Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi:

1) korespondencyjny, pocztą tradycyjną na adres:
Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi,
ul. Snycerska 8, 91-302 Łódź

2) poprzez Elektroniczną skrzynkę podawczą Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi na adres w systemie  ePUAP: /RCPSLODZ/skrytka

3) telefoniczny lub e-mail: Tel. (+42) 203 48 00; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

2020 05 28 rcps maseczki mn 01

W dniu 27 maja 2020 roku w siedzibie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi w trosce o zdrowie i życie osób najbardziej zagrożonych zarażeniem wirusem SARS-CoV-2 Zbigniew Ziemba Wicemarszałek Województwa Łódzkiego przekazał na ręce hm. Natalii Patorskiej - Grzelewskiej - Komendantki Chorągwi Łódzkiej Związku Harcerstwa Polskiego im. Aleksandra Kamińskiego, 16 666 sztuk maseczek wielokrotnego użytku, które za pośrednictwem hufców ZHP, zostaną dystrybuowane dla pensjonariuszy i personelu domów pomocy społecznej z terenu województwa łódzkiego. W przekazaniu maseczek uczestniczyli również ze strony Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi Anna Mroczek - Dyrektor, Ewa Marciniak Z-ca Dyrektora, Robert Przybyła Z-ca Dyrektora.

„…Pośród tych wielu dróg rodzina jest drogą pierwszą i z wielu przyczyn najważniejszą. Jest drogą powszechną pozostając za każdym razem drogą szczególną, jedyną i niepowtarzalną, tak jak niepowtarzalny jest każdy człowiek…”

 

Jan Paweł II, List do Rodzin, 1994 r.

2020 05 28 zyczenia z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastepczego logo bp


Rodzina
to nie zawsze ludzie, z którymi jesteśmy spokrewnieni, tylko Ci, którzy zawsze są przy Tobie

 

    Z okazji przypadającego na dzień 30 maja, Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, wszystkim rodzinom zastępczym i prowadzącym rodzinne domy dziecka, składamy wyrazy uznania i szacunku.

    Pragniemy podziękować Państwu za trud i zaangażowanie w niesieniu pomocy dzieciom, które z różnych powodów straciły możliwość wzrastania we własnych rodzinach.
    Wyzwanie, które podejmujecie każdego dnia świadczy o Waszej gotowości do poświęceń oraz otwartości na potrzeby dzieci, które przyjęliście pod swój dach, dając im poczucie bezpieczeństwa, stabilizacji, a przede wszystkim miłość.

    Troszcząc się o swoich wychowanków, przeżywacie razem z nimi chwile radości i smutku, a każdy gest ciepłych, rodzicielskich uczuć, pomaga im wejść w dorosłe życie i stać się  mądrym, dobrym i życzliwym człowiekiem.

    Życzymy Państwu wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, dużo zdrowia i radości na każdy dzień. Niech uśmiech dziecka dodaje sił do podejmowania codziennego wysiłku i wytrwałości  w pełnieniu tej jakże ważnej roli – roli Rodzica Zastępczego.


Dyrekcja i pracownicy
Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi

 

2020 04 05 wkrw 01

 

 

W dniu 25 lutego 2020 r. Sejmik Województwa Łódzkiego podjął uchwałę Nr XVI/261/20  w sprawie uchwalenia programu działań na rzecz rodzin wielodzietnych w województwie łódzkim pn. „Wojewódzka Karta Rodzin Wielodzietnych”. Uchwała została ogłoszona w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego z dnia 17 marca 2020 r., poz. 1753.Czytaj więcej...