Aktualności

Wojewódzkie Obchody Dnia Seniora 2022

img-20220916-wa0116-1663654963.jpg
W dniu 16 września 2022 r. Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi po raz czwarty zorganizowało Wojewódzkie Obchody Dnia Seniora 2022, w tym roku na terenie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Rogowie.
Uroczystość otworzył Pan Zbigniew Ziemba, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego, który podkreślił znaczenie wspólnych spotkań, rozmów i wymiany doświadczeń po okresie izolacji wywołanej pandemią. Słowa powitania skierowała do seniorów również Pani dr Iwona Wieczorek, Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego w Łodzi oraz Pani Katarzyna Maciołek, Dyrektor Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.
Seniorzy aktywnie uczestniczyli w warsztatach tematycznych (drzewa i krzewy w moim ogrodzie; dzikie rośliny jadalne; dzika kuchnia; kosmetyki naturalne) oraz w zajęciach ruchowych w Arboretum. Na scenie wystąpiła Pani Jadwiga Kocik z Tomaszowa Mazowieckiego, finalistka
I edycji programu „The Voice Senior” 2019 oraz Pan Władysław Jarecki z Głowna, półfinalista I edycji programu „The Voice Senior” 2019 oraz Grupa Teatralna „Karuzela Czasu” z Klubu Seniora RAWKA w Skierniewicach i Chór „Canticum” działający przy Łowickim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Nie zabrakło konkursów z nagrodami. Gwiazdą wydarzenia był Zespół Klenczon Projekt, który wykonał największe przeboje Krzysztofa Klenczona z okresu Czerwonych Gitar  i Trzech Koron.
W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele ponad 40 podmiotów senioralnych z terenu województwa łódzkiego, w sumie 300 osób.
powrót
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=