I Inauguracyjne Posiedzenie Regionalnego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej w województwie łódzkim kadencji 2026-2029
25 czerwca 2026 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego odbyło się inauguracyjne posiedzenie Regionalnego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej w Województwie Łódzkim (RKRESWŁ) kadencji 2026–2029.
Spotkanie otworzył Pan Artur Ostrowski – Członek Zarządu Województwa Łódzkiego, Przewodniczący gremium.
Jednym z najważniejszych punktów posiedzenia było uroczyste wręczenie aktów powołania członkom Regionalnego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej w Województwie Łódzkim na kadencję 2026–2029.
Powołani przedstawiciele Zarządzeniem Nr 29/26 Marszałka Województwa Łódzkiego z dnia 10 czerwca 2026 r. z różnych środowisk i instytucji będą wspólnie wspierać rozwój ekonomii społecznej w regionie, pełniąc funkcję opiniodawczo-doradczą oraz inicjując działania służące wzmacnianiu sektora ekonomii społecznej.
Regionalny Komitet Rozwoju Ekonomii Społecznej w Województwie Łódzkim stanowi ważną platformę współpracy przedstawicieli samorządu województwa, jednostek samorządu terytorialnego, podmiotów ekonomii społecznej, organizacji pozarządowych, środowiska naukowego oraz instytucji wspierających rozwój społeczno-gospodarczy regionu. Działalność Komitetu ma służyć wypracowywaniu rozwiązań wspierających rozwój ekonomii społecznej oraz budowaniu trwałych partnerstw na rzecz mieszkańców województwa łódzkiego.
Wszystkim członkom Regionalnego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej w Województwie Łódzkim kadencji 2026–2029 składamy gratulacje oraz życzymy owocnej współpracy i wielu sukcesów w realizacji działań na rzecz rozwoju ekonomii społecznej w regionie.
Posiedzenie odbyło się w ramach projektu pn. „Koordynacja działań w zakresie polityki społecznej dla województwa łódzkiego” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, Priorytet IV Spójność społeczna i zdrowie, Działanie 4.13 Wysokiej jakości system włączenia społecznego.
Jednym z najważniejszych punktów posiedzenia było uroczyste wręczenie aktów powołania członkom Regionalnego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej w Województwie Łódzkim na kadencję 2026–2029.
Powołani przedstawiciele Zarządzeniem Nr 29/26 Marszałka Województwa Łódzkiego z dnia 10 czerwca 2026 r. z różnych środowisk i instytucji będą wspólnie wspierać rozwój ekonomii społecznej w regionie, pełniąc funkcję opiniodawczo-doradczą oraz inicjując działania służące wzmacnianiu sektora ekonomii społecznej.
Regionalny Komitet Rozwoju Ekonomii Społecznej w Województwie Łódzkim stanowi ważną platformę współpracy przedstawicieli samorządu województwa, jednostek samorządu terytorialnego, podmiotów ekonomii społecznej, organizacji pozarządowych, środowiska naukowego oraz instytucji wspierających rozwój społeczno-gospodarczy regionu. Działalność Komitetu ma służyć wypracowywaniu rozwiązań wspierających rozwój ekonomii społecznej oraz budowaniu trwałych partnerstw na rzecz mieszkańców województwa łódzkiego.
Wszystkim członkom Regionalnego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej w Województwie Łódzkim kadencji 2026–2029 składamy gratulacje oraz życzymy owocnej współpracy i wielu sukcesów w realizacji działań na rzecz rozwoju ekonomii społecznej w regionie.
Posiedzenie odbyło się w ramach projektu pn. „Koordynacja działań w zakresie polityki społecznej dla województwa łódzkiego” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, Priorytet IV Spójność społeczna i zdrowie, Działanie 4.13 Wysokiej jakości system włączenia społecznego.
