Województwo Łódzkie/Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi uprzejmie informuje o naborze na 2 wizyty studyjne, realizowane w ramach projektu pn. „Niezależne życie - wypracowanie standardu i przeprowadzenie pilotażu w zakresie usług mieszkalnictwa wspomaganego dla osób z chorobami neurologicznymi, w tym z chorobą Alzheimera i chorobą Parkinsona oraz osób starszych”.

Celem wizyt studyjnych będzie zaprezentowanie nowatorskich rozwiązań oraz wymiana doświadczeń z zakresu mieszkalnictwa wspomaganego. Łączna liczba osób, która weźmie udział w wizycie studyjnej nie przekroczy 25 osób, w skład uczestników wchodzą: Lider Projektu, Partnerzy projektu: Województwo Opolskie/Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Opolu, Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych oraz JST, w tym: osoby reprezentujące instytucje, osoby zarządzające gminnymi zasobami mieszkaniowymi, ponadto wezmą udział ostateczni odbiorcy wsparcia tj. osoby chore neurologicznie, w tym z chorobą Alzheimera, Parkinsona oraz osoby starsze.

Terminy wizyt studyjnych:

  1. Wizyta studyjna nr 1 do Szwecji odbędzie się w terminie 3-4-5-6 grudnia 2018 r.,
  2. Wizyta studyjna nr 2 do Niemiec odbędzie się w terminie 27-28-29-30 listopada 2018 r.

Nabór trwa do 20 listopada 2018 r., godz. 10:00, natomiast formularze zgłoszeniowe należy przesłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegóły dot. naboru znajdują się w załączonych dokumentach, tj.:

  1. Zasady uczestnictwa
  2. Załącznik nr 1: Formularz zgłoszeniowy na wizyty studyjne
  3. Program wizyty studyjnej Szwecja
  4. Program wizyty studyjne Niemcy