2020 09 09 dzien fas ef 01

9 września na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień FAS i właśnie dzisiaj w sposób szczególny Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi zachęca do przyłączenia się do działań prowadzonych przez Fundację „Dom w Łodzi”, która już po raz drugi organizuje kampanię społeczną FASOFF. Razem, jednym głosem, mówimy: #ciążabezalkoholu #niepijwciąży

Przypominamy - nie ma bezpiecznej dawki alkoholu w ciąży! Alkohol uszkadza układ nerwowy i narządy wewnętrzne dziecka. Alkohol pity w ciąży przez przyszłą mamę może być przyczyną FAS, czyli płodowego zespołu alkoholowego. To dramat dla dziecka na całe życie.

 

Potrzebujesz pomocy ?
Tu ją znajdziesz !
Regionalny Punkt Diagnozy i Terapii FASD w Łodzi
ul. Snycerska 8, 91 – 302 Łódź
nr tel. 42 203-48-53


W ramach działalności Punktu niesiemy bezpłatną pomoc dzieciom z FASD (Spektrum Płodowych Zaburzeń Alkoholowych) oraz ich rodzicom/opiekunom, zamieszkującym na terenie województwa łódzkiego. Świadczenia, które proponujemy obejmują wykonywanie kompleksowych diagnoz w zakresie FASD, zakończonych wydaniem opinii lekarsko-psychologicznej zawierającej m.in. szczegółowe zalecenia dla rodziców/opiekunów do pracy z dzieckiem.

Zgłoszenia dla osób chętnych do skorzystania z usług świadczonych w ramach działalności Regionalnego Punktu Diagnozy i Terapii FASD w Łodzi, przyjmowane są telefonicznie od poniedziałku do piątku pod nr tel. 42 203-48-53.

2020 09 09 dzien fas ef 02