szkolenie

Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi zaprasza członków zespołów interdyscyplinarnych i powoływanych w ich ramach grup roboczych do udziału w superwizji konsultacyjno – wspierającej, która służyć będzie dzieleniu się swoimi trudnościami, wątpliwościami i pomysłami, przyglądaniu się pracy własnej i innych specjalistek/specjalistów, wzajemnej wymianie doświadczeń oraz wspólnemu sięganiu po nowe rozwiązania.
Łącznie utworzonych zostanie 8 grup superwizyjnych, liczących od 8 do 10 osób (każda grupa). Superwizja przeprowadzona będzie w formie online, z wykorzystaniem komunikatora internetowego ZOOM, w godzinach od 9.00 do 13.00 (5 godzin dydaktycznych, przy czym 4 godziny będą miały charakter superwizji grupowej, natomiast ostatnia, piąta godzina przeznaczona jest na superwizję indywidualną dla osób chętnych). Pomiędzy uczestnikami grupy superwizyjnej nie może występować zależność służbowa.


Terminy poszczególnych sesji superwizyjnych:
20.10.2021 r. (grupa I)
28.10.2021 r. (grupa II)
9.11.2021 r. (grupa III) – brak wolnych miejsc
12.11.2021 r. (grupa IV)
25.11.2021 r. (grupa V)
1.12.2021 r. (grupa VI)
8.12.2021 r. (grupa VII)
14.12.2021 r. (grupa VIII)

Superwizję prowadzić będzie Renata Durda – superwizorka w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie, certyfikowana przez Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Udział w superwizji jest nieodpłatny.

Uczestnictwo w superwizji jest dobrowolne, zaś deklaracja udziału w superwizji wymaga dostosowania się do terminu i warunków technicznych jej realizacji.
Z uwagi na charakter spotkań, każdy uczestnik superwizji zobowiązany jest do posiadania sprzętu (np. komputera stacjonarnego, laptopa, tabletu, telefonu) oraz kamery internetowej. Nie dopuszcza się możliwości uczestnictwa w warsztatach bez sprawnej kamery internetowej i sprawnego mikrofonu oraz jednoczesnego korzystania z tego samego sprzętu przez dwie lub większą liczbę osób.

Osoby zainteresowane udziałem w superwizji prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych i odesłanie skanu na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W tytule maila prosimy o wpisanie „Superwizja w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie w dniu ….” (należy wskazać wybrany termin).

W zgłoszeniach należy podać indywidualny, czyli bezpośredni do uczestnika adres e-mail (np. poczty służbowej imiennej) zamiast adresu ogólnego (np. e-mail sekretariatu instytucji).

formularz zgłoszeniowy

Nabór zgłoszeń prowadzony jest do dnia 19 października 2021 r.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (w jednej sesji może uczestniczyć maksymalnie 10 osób) - decyduje kolejność zgłoszeń.

Osoby zakwalifikowane otrzymają kilka dni przed sesją superwizyjną dostęp do spotkania, na adres mailowy wskazany w formularzu zgłoszeniowym.

W razie pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 42/203 48 42 lub pisząc wiadomość na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.