ETT 2021

Fundacja Edukacji Zdrowotnej Lepsze Jutro gorąco zachęca mieszkańców województwa łódzkiego do wykonania anonimowych i bezpłatnych testów w kierunku wirusa HIV w Punkcie Konsultacyjno-Diagnostycznym w Łodzi.
Z okazji zbliżającej się 9 edycji jesiennej Europejskiego Tygodnia Testowania (22-29 listopada) oraz obchodów 1 Grudnia- Światowego Dnia AIDS, zapraszamy na dyżury naszych doradców w dniach :
22 listopada (poniedziałek)
24 listopada (środa)
29 listopada (poniedziałek)
1 grudnia (środa)
3 grudnia (piątek
w godzinach od 16.00 do 19.00 do naszej placówki mieszczącej się w Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej 5 (1 piętro, pokój 12).


Przed testem i po teście  udzielana jest konsultacja w zakresie testu na HIV i innych chorób przenoszonych drogą płciową.
Więcej informacji pod numerem telefonu 737-443-873 lub mailowo : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Europejski Tydzień Testowania w kierunku HIV i HCV to kampania, która zachęca organizacje partnerskie: instytucje, samorządy i organizacje społeczeństwa obywatelskiego w całej Europie do jednoczenia się na tydzień, dwa razy w roku, w celu zintensyfikowania testowania i promowania świadomości na temat korzyści płynących z wczesnego wykrywania HCV i HIV.

 

Inicjatywa ta rozpoczęta w 2013 r. przez HIV in Europe (obecnie EuroTEST), stała się szeroko rozpoznawalnym wydarzeniem, w którym co roku uczestniczą setki organizacji. To, co zaczęło się jako działanie organizowane na taką skalę raz w roku, teraz ma miejsce dwukrotnie w ciągu roku: wiosną w maju i jesienią w listopadzie.
Obecnie, w dziewiątym roku istnienia, Europejski Tydzień Testowania będzie odbywał się w dniach 22-29 listopada br.

 

Cel ETW, zawsze pod hasłem Testuj. Lecz. Zapobiegaj. również pozostaje ten sam: zjednoczenie organizacji partnerskich w całej Europie na jeden tydzień w celu zwiększenia dostępu do testów i promowania świadomości na temat korzyści płynących z wczesnego wykrywania HCV i HIV.

pkd logo