KOMUNIKAT


Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi - Jednostka Organizacyjna Samorządu Województwa Łódzkiego informuje, iż z powodu ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, XV Wojewódzka Olimpiada Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Ziemia Łódzka 2020” nie odbędzie się w planowanym terminie, tj. 21 maja 2020 roku.

Równocześnie informujemy, iż wstępnie planowana jest organizacja Olimpiady na początku września 2020 roku.

O wszelkich zmianach będą Państwo informowani za pomocą poczty elektronicznej.
W związku z powyższym prosimy o nie przesłanie w formie papierowej karty zgłoszeniowej, oświadczeń uczestników Olimpiady, oświadczeń opiekunów biorących udział w Olimpiadzie oraz oświadczenia Kierownika/Dyrektora placówki.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 42 203-48-46.

 

 

Termin: 21 maja 2020 r.
Miejsce: Teren województwa łódzkiego
Zgłoszenia należy przesłać:

do dnia 14 lutego 2019 roku:
-    kartę zgłoszeniową (zał. nr 1)
na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

do dnia 30 kwietnia 2020 roku:
-    kartę zgłoszeniową (zał. nr 1),
-    oświadczenia uczestników Olimpiady (zał. nr 2),
-    oświadczenia opiekunów (zał. nr 3)
-    oświadczenie Kierownika/Dyrektora placówki (zał. nr 4)

na adres: Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi
ul. Snycerska 8
91-302 Łódź

Załączniki do pobrania

Informujemy, że jest możliwość składania wniosków:


•    ON-1 Wniosek o wpis do rejestru organizatorów turnusów rehabilitacyjnych
•    ON-2 Wniosek o wpis do rejestru ośrodków, w których mogą odbywać się turnusy rehabilitacyjne w formie elektronicznej za pośrednictwem Portalu Informacyjno-Usługowego (PIU) Emp@tia:
https://wnioski.mpips.gov.pl/ewnioski/index.eup?contrastVersion=0

W przypadku problemów z modułem Obsługi Wniosków (MOW-komponent CSIZS Emp@tia) błędy można zgłaszać na stronie www: https//hd.softiq.pl lub na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz telefonicznie: (32) 323 16 56     

Prezentacja objaśniająca procedurę zgłaszania błędów w Centralnym Systemie Informatycznym Zabezpieczenia Społecznego (CSIZS)/Formularz zgłoszenia Błędu/ Formularz zgłoszenia Awarii – znajduje się na stronie http://empatia.mpips.gov.pl/web/piu/help-desk-csizs

Zapraszamy ponadto do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi przez Biuro Pełnomocnika Rządu do spraw Osób Niepełnosprawnych (BON) na stronie Ministerstwa:

https://empatia.mpips.gov.pl/web/piu/dla-przedsiebiorcow/turnusy

https://empatia.mpips.gov.pl/web/piu/dla-swiadczeniobiorcow/turnusy

 

Projektowanie Uniwerslane - konspekt do pobrania

Publikacje do pobrania:
-    Dr inż. arch. Joanna Borowczyk Politechnika Łódzka - „Wprowadzenie do idei kreowania przestrzeni uniwersalnej”
-    Dr inż. arch. Joanna Borowczyk Politechnika Łódzka - „Na drodze ku dostępności architektonicznej”
-    mgr Magdalena Piotrowska  - „Wybrane elementy bezpieczeństwa w projektowaniu uniwersalnym”
-    mł. insp. Włodzimierz Sokołowski Pełnomocnik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi ds. Ochrony Praw Człowieka - „Projektowanie uniwersalne w świetle konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych i podstawowych wolności oraz konwencji o prawach osób niepełnosprawnych”

-    Jagodziński Robert – Wiceprezes Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, Mazur Monika – Pełnomocnik Fundacji Aktywnej Rehabilitacji Regionu Łódzkiego, Matusiak Michał – Instruktor Fundacji Aktywnej Rehabilitacji - „Projektowanie uniwersalne – tworzenie warunków dostępności, w szczególności dostępności architektonicznej, jako istotny element włączenia społecznego osób z niepełnosprawnością” - Wnioski z warsztatów szkoleniowych, rekomendacje Fundacji Aktywnej Rehabilitacji „FAR”